2024. december 3.
Változik a magyarok bankkártya-használata

Változik a magyarok bankkártya-használata

Közel minden második magyar, aki külföldre utazik, magával viszi bankkártyáját és használja is azt: a leggyakrabban a bolti vásárlások során fizetünk kártyával, de az éttermekben is sokszor választjuk ezt a megoldást.

A bankkártyával külföldre utazók 65 százaléka szerint fizetéskor és ATM-es pénzfelvétel során egyaránt hasznos lehet a plasztik - áll a Free Association Research végzett kutatásban, amelyet a Mastercard megbízásából készítettek. A külföldre utazók 46 százaléka a készpénz helyett már inkább a bankkártyát viszi magával, hiszen ha kártyával nem is tud fizetni valahol, inkább ATM-ből vesz fel pénzt, mint hogy a valutaváltással bajlódjon. A megkérdezettek 28 százaléka ugyan nem használja külföldi utazásai során a bankkártyát, de biztos, ami biztos, magával viszi. Így összességében elmondható, hogy a külföldre utazók több mint háromnegyedének a zsebében külföldön is ott van a plasztik.

 

Egyre jobban informált a magyar

A külföldi kártyahasználattal kapcsolatos ismeretek is javultak a korábbi évekhez képest. A kutatásban résztvevők kétharmada tisztában van az ezzel kapcsolatos lehetőségekkel. A kártyahasználati ismeretek szoros összefüggésben vannak a személyes gyakorlati tapasztalattal, tehát aki próbálta már külföldön használni a kártyáját, magabiztosabb ismeretekkel is rendelkezik a témában. Habár azt csak a megkérdezettek egyharmada tudta, hogy a POS terminálok használatának többnyire külföldön sincs használati díja, így nyugodtan fizethetünk bárhol bankkártyával a pihenés során is. A díjmentes belföldi kártyahasználatról ennél jóval többen tudnak, a válaszadók 2/3-aezzel már tisztában van.

 

Mihez használjuk a bankkártyát?

A Mastercard kutatásából az is kiderült, hogy hol használjuk legszívesebben a bankkártyánkat. Leggyakrabban (71 százalék) a bolti vásárlások alkalmával kerül elő a plasztik, ideértve az élelmiszerboltokat, a ruházati és egyéb üzleteket is. Az éttermi számlákat is előszeretettel egyenlítjük ki kártyával, a megkérdezettek 65 százaléka utazásai során már így tesz. A szállást továbbra is jellemzően előre fizetjük, de az otthoni foglalások során a megkérdezettek 37 százaléka bankkártyával fizette a költségeket, akár online, akár az utazási irodáknál. A kutatásban részt vevők közel fele (43 százalék) a célországba történő utazáshoz (repülőjegy, vonatjegy, autóbérlés, stb.) is bankkártyáját részesíti előnyben a készpénzzel szemben.

Megosztás

Hogyan együnk egészségesen a melegben?

Hello Trend

Hogyan együnk egészségesen a melegben?

  • 2024.06.13

Ahogy beköszönt a nyár, egyre több időt töltünk a szabadban, a hőség pedig megváltoztatja táplálkozási szokásainkat is. A melegben nemcsak hogy más típusú ételekre vágyunk, de a szervezetünk is másképp működik. Fontos tehát, hogy odafigyeljünk arra, mit, hogyan és mennyit eszünk. Ebben a cikkben összegyűjtöttük a legfontosabb tanácsokat a nyári táplálkozásról, az egészséges életmód legfrissebb trendjeiről és a bikiniszezonra való felkészülésről - a Fitein szakértői tippjeivel.

 

 

Hazai és nemzetközi szinten is egyre több a nappali bulizási lehetőség

Hello Trend

Hazai és nemzetközi szinten is egyre több a nappali bulizási lehetőség

  • 2024.04.15

A fiatalok és fiatal felnőttek, de az idősebb generáció is egyre inkább az éjszakai élet hagyományos keretein túlra nyit, és a nappali órákban keresik a szórakozás lehetőségeit. Mik a daytime bulik előnyei, miben másabb az éjszakai partiktól és hogyan reagálnak erre a társadalom különböző generációi?