2024. május 19.
Kajak-kenu világkupa - Két magyar arany, összesen négy érem 5000 méteren

A magyar versenyzők két aranyat és összesen négy érmet szereztek a Szegeden rendezett kajak-kenu világkupa vasárnapi 5000 méteres versenyei során, így - túlteljesítve a célkitűzést - négy első, nyolc második és kilenc harmadik hellyel zárták a Maty-éri viadalt.

A leghosszabb távon - amelyen a korábbiaktól eltérően idén már futószakaszok is vannak, hasonlóan a maratoni futamokhoz - a nőknél teljes volt a magyar siker, a kajakosoknál ugyanis Kiszli Vanda, a kenusoknál pedig a korábban 500 méteren második Lakatos Zsanett nyert. Utóbbi számban Bragato Giada lett a harmadik. A másik hazai kajakosnak, Csay Renátának technikai probléma miatt fel kellett adnia a versenyt.

A férfiak egy dobogós helyet szereztek a másodikként beérkező kajakos Boros Adrián révén. A kenusoknál Dóczé Ádám hatodik helye volt a legjobb hazai eredmény.

A vk-n - melynek paraversenyeiben három bronz volt a magyar mérleg - 60 ország közel 700 sportolója, köztük 62 magyar vett részt.

• 2024.03.19

30. alkalommal rendezték meg a Dockyard Havas Szezonzárót az ausztriai Kreischbergen. A jubileum és március 15. apropóján egy közös ünnepi lecsúszást is tartottak, amin több száz magyar csúszott le együtt az emlékező menetben.

Pécsett fut az antarktiszi ultramaraton győztese

Sport

• 2023.03.4

Az antarktiszi ultramaraton győztes Lubics Szilvia beteg gyerekek segítésére buzdít a Pécs-Harkány futóversenyen való részvételével. Az ultrafutó főtámogatójával, a CHERRISK csapatával újabb jótékonysági kampányt indít, ezúttal egy regionális szervezetet, a Nevetnikék Alapítványt támogatják futással és ’cserkókkal’.